Jak łatwo pomalować fronty szafek kuchennych?

Jeśli marzy Ci się zmiana wyglądu kuchni, przemalowanie frontów szafek kuchennych może być świetnym pomysłem. To sposób na nowy design, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Wystarczy dobrze przygotować się do tego zadania, by uzyskać pożądane efekty. Sprawdź, o co warto zadbać, by cieszyć się pięknie odnowionymi meblami!

Wybór odpowiedniego lakieru i podkładu

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest przede wszystkim wybór odpowiedniej farby i podkładu. W przypadku szafek kuchennych można użyć wysokiej jakości farby lateksowej, akrylowej lub kredowej. Warto upewnić się, że wybrany produkt został przeznaczony do materiału, z którego wykonano fronty szafek, a więc np. drewna, laminatu lub metalu. Należy również wybrać podkład, który zapewni, że farba będzie dobrze przylegać i będzie trwała

Duże znaczenie ma również prawidłowe przygotowanie powierzchni. Konieczne jest:

Tak przygotowaną powierzchnię należy pokryć warstwą podkładu. Po jego wyschnięciu nakłada się farbę, zgodnie z zaleceniami producenta.  

Jeśli nie czujesz się na siłach, by przemalować meble samodzielnie, zapraszamy do kontaktu. Nasza firma, zlokalizowana w Szczecinie, od lat zajmuje się malowaniem frontów meblowych.

Jak uzyskać najlepsze efekty i uniknąć błędów?

Podczas malowania frontów szafek kuchennych warto używać pędzla lub wałka z pianką o wysokiej gęstości, dzięki czemu uzyska się lepsze pokrycie i gładsze wykończenie. Malowanie miejsc wokół uchwytów wymaga użycia taśmy malarskiej, która chroni je przed zabrudzeniem. Należy pamiętać, by podkład i farba całkowicie wyschły. 

Warto również zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia i pamiętać o odzieży ochronnej. Przydadzą się ponadto maska i rękawice.